vineri, 30 mai 2008

Anaheim Ducks - Phoenix Coyotes

Prima partida pe care o propun pentru seara aceasta vine din NHL.Am ales partida dintre Anaheim Ducks si Phoenix Coyotes echipe aflate la ce-a de-a patra intalnire directa in acest campionat .Bilantil in cele trei partide de pana acum este favorabil celor de la Phoenix Coyotes care conduc la meciuri cu 2-1 ,cele doua victorii fiind pbtinute pe terenul celor de la Anaheim iar infrangerea pe teren propriu .Anaheim vin dupa trei partide jucate in deplasare in care au reusit doua victorii iar in ce-a de-a treia partida au condus timp de doua reprize pierzand meciul in ce-a dea treia repriza .De partea cealalta oaspetii dupa o infrangere categorica pe teren propriu 0-6 cu San Jose au reusit doua victorii consecutive cu aceeasi echipa Los Angeles Kings 1-0 in deplasare si 4-1 pe teren propriu.Pentru aceasta partida in ciuda celor doua infrangeri de pe teren propriu anterioare cu Phoenix voi merge pe mana gazdelor ca vor reusi sa castige acaesta partida .Va urez bafta si succes !!!