niţial, PNG a anunţat că îl susţine pe Aurelian Pavelescu, candidatul PNŢCD. Becali spune că partidul său nu-l va mai susţine pe prim-vicepreşedintele PNŢCD, Aurelian Pavelescu, la
Primăria Capitalei, ci va avea candidat propriu, „un domn Fuciu”, potrivit agenţiei NewsIn. „Vom avea candidat la Primăria Capitalei. Eu iniţial am vrut să-l susţin pe Aurelian Pavelescu, că mie îmi plăcea, era un om care înţelege bine şi îmbrăţişează morala şi doctrina creştină, dar partidul nu a fost de acord. Conducerea la centru atâta m-a tocat la cap să avem candidat şi am zis «bine, mă». Va fi un domn Fuciu. Nu-l cunoaşteţi, nu e persoană de notorietate. Nu mai ştiu cum îl cheamă, parcă Dan Fuciu”, a afirmat Becali. În ceea ce priveşte eventuale alianţe ale filialelor PNG-CD pentru alegerile locale, Becali a precizat că lasă la latitudinea organizaţiilor locale să facă alianţe cu cine vor, inclusiv cu UDMR, PCM sau PSD, dacă acestea sunt în folosul comunităţii. „Dacă e bine pentru comunitate, pot face alianţe cu orice formaţiune. Nu suntem extremişti, pot face şi cu UDMR. Care e problema? Ce are UDMR? Ăia nu-s români? Şi cu PCM. Oricine, dacă e pentru comunitate. Eu nu sunt extremist. Eu nu îi aprob pe cei care, folosindu-se de politică, fac lucruri care nu sunt folositoare comunităţilor”, a mai spus liderul PNG.
Se afișează postările cu eticheta nu mai ştiu cum îl cheamă”. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta nu mai ştiu cum îl cheamă”. Afișați toate postările
marți, 31 martie 2009
Abonați-vă la:
Postări (Atom)