Drogurile, in valoare de 9 milioane de euro, se aflau de patru ani intr-o masina, repartizata Secretariatului General al guvernului.
Narcoticele erau ascunse sub bancheta din spate, in zeci de pachete de cate jumatate de kilogram, anunta Realitatea.
Masina a apartinut unor turci, prinsi la Vama Nadlac, in 2002, cu alte 60 de kilograme
de heroina.
Politistii de la Crima Organizata Timisoara au dus masina in curtea IPJ, unde a mai stat, necontrolata, un an, pana cand a ajuns, prin hotarare a Tribunalului la Ministerul Finantelor, care, la randul sau, o repartizeaza Secretariatului General al Guvernului, pe 28 ianuarie 2003.
Aici a stat, in garajul din Piata Victoriei, patru ani.
Angajatii SGG au dat masina Ministerului de Interne, care a preluat-o prin Inspectoratul General al Politiei, la mijlocul lunii februarie a acestui an.
In urma controlului tehnic, mecanicii au descoperit cele 60 de kilograme de heroina, asezate sub bancheta pe care fusesera gasite celelalte 60 de kilograme, acum cinci ani.
Se afișează postările cu eticheta Heroina in curtea guvernului. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Heroina in curtea guvernului. Afișați toate postările
duminică, 22 februarie 2009
Abonați-vă la:
Postări (Atom)